Eksempler fra medlemmerne:

Ledelseskompetencer til Digital Transformation

Hvad gør andre virksomheder for at udvikle deres ledere?

Som et led i Digital Dogmes arbejde med digital transformation og dertilhørende ledelseskompetencer, har vi samlet et par eksempler på, hvad vores medlemmer allerede gør for at udvikle deres ledere – det gælder både i bredden (transformationsledelse) og i dybden (digitaliseringsledelse).

Bidragsydere

Nationalbanken, Koncern IT og PwC

Kontakt

Christine Miranda Kongsrud, Engagement manager, christine@digitaldogme.dk, tlf. +45 29 77 58 41

BLIV MEDLEM OG FÅ ADGANG TIL UNIK VIDEN

DIGITAL DOGME ER DIN DIGITALE ANDELSBEVÆGELSE

Ambitiøse danske virksomheder er rygraden i Digital Dogme og bidrager alle til udviklingen af foreningen og udbredelsen af digitale erfaringer til andre virksomheder på tværs af brancher. Vores vidensprodukter er derfor også eksklusivt content til vores medlemmer.

Her er 3 virkelig gode grunde til at melde dig ind med det samme:

Bliv en del af en bevægelse, der arbejder for, at Danmark fastholder sin digitale førerposition

Få adgang til et unikt fællesskab, som består af virksomheder fra alle brancher i dansk erhvervsliv

Opkvalificer dine medarbejdere med unikke kurser og læringsprodukter baseret på konkret erfaring fra danske virksomheder

BLIV MEDLEM NU